სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებს სამედიცინო სწავლება ჩაუტარდათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის და სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სანაპირო დაცვის ბათუმის ბაზირების პუნქტში და მიმდებარე საზღვაო სივრცეში, სამედიცინო სწავლება ჩაუტარდათ.
„წინა ჰოსპიტალური ტრავმების სამედიცინო გადაუდებელი დახმარების“ სასწავლო კურსი ძალოვანი უწყებების წარმომადგენელთათვის, საქართველოში აშშ-ის საელჩოს სამხედრო ძალების უსაფრთხოების განყოფილების, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სპეციალური ოპერაციების ძალების და ეროვნული გვარდიის ორგანიზებით გაიმართა.
ტრენინგი ზღვაში დახმარების აღმოჩენის და ტრავმის მქონე პაციენტებისთვის გადაუდებელ, პირველადი დახმარების თეორიულ და პრაქტიკულ სავარჯიშოებს მოიცავდა.
სწავლების მიზანს სამედიცინო მზადყოფნის გაძლიერება, უნარ-ჩვევების გაღრმავება და უწყებებს შორის ურთიერთთავსებადობის ამაღლება წარმოადგენდა.

Medical Training was conducted for the employees of the Coast Guard Department and Land Border Protection Department of MIA Border Police in the University of Batumi, Coast Guard Batumi base and adjacent maritime space.
“Emergency Medical Aid of Pre Hospital Traumas” educational course, for the representatives of the law – enforced agencies, was organized by the Force Protection Detachment of the US Embassy in Georgia, Special Operations Forces of the Ministry of Defence of Georgia and the National Guard.
The training included theoretical and practical exercises of medical aid at sea and first aid of the patients with the traumas.
The aim of the training was to enhance medical preparedness, improve the skills of the personnel and raise interoperability between the agencies.