შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფისა" და „კირნათის“ დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე - 1988 წელს დაბადებული ა.ი., 1999 წელს დაბადებული ი.თ., 2003 წელს დაბადებული თ.ი. და 1999 წელს დაბადებული მ.ჯ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ა.ი.-მ და ი.თ.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულებმა თ.ი.-მ და მ.ჯ.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და შემოვიდნენ საქართველოში.

The employees of MIA Border Police, on the area of responsibility of the Border Sectors: “Sarphi” and “Kirnati” of Batumi Division, as a result of operative – investigative measures, detained 4 persons of the foreign countries (A.I. Born in 1988; I.T. Born in 1999; T.I. Born in 2003 and M.J. Born in 1999) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that the accused persons: A.I. and I.T. avoiding the check point, from the Republic of Türkiye to the direction to Georgia, hiding in the truck implemented illegal crossing of the State Border of Georgia. The accused persons: T.I. and M.J. avoiding the check point, from the Republic of Türkiye implemented illegal crossing of the State Border of Georgia and entered Georgia.