სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობისთვის 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, წითელი ხიდის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სადახლოს" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე საქართველოს 2 მოქალაქე - 1966 წელს დაბადებული ხ.ხ. და 1987 წელს დაბადებული ა.ა. დააკავეს.
ასევე, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს და შინაგან საქმეთა სამინისტროს მარნეულის რაიონული სამმართველოს სადახლოს პოლიციის განყოფილების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ა.ხ. და 2003 წელს დაბადებული ნ.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთას ცდილობდნენ.

Border Policemen of MIA Border Police carried out operative – investigative measures, on the protected area of the Border Sector “Sadakhlo” of the Red Division of Georgian Border Police and detained 2 citizens of Georgia (Kh.Kh. Born in 1966 and A.A. Born in 1987) for the fact of the illegal group crossing of the State Border.
Also, according to the verdict of the judge, the employees of operative – investigation main division of MIA Border Police and Sadaklo Police Section of Regional Division of Marneuli, carried out joint operative – investigative activities and detained 2 Persons (A.Kh. Born in 1997 and N.I. Born in 2003).
The investigation revealed that accused persons avoided check point and tried illegal group crossing of Georgian State Border.