სანაპირო დაცვის დეპარტამენტმა ლიბანის რესპუბლიკის დელეგაციას უმასპინძლა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს, ლიბანის რესპუბლიკის სამხედრო-საზღვაო ძალების დელეგაცია ეწვია.
ვიზიტი ამერიკის შეერთებული შტატების ექსპორტის კონტროლის და საზღვრის უსაფრთხოების პროგრამის ორგანიზებითა და კოორდინაციით განხორციელდა, რომლის მიზანს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის სამუშაო პროცესებზე დაკვირვება და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება წარმოადგენდა.
სტუმრებმა შეხვედრა სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებთან გამართეს და სანაპირო დაცვის ამოცანებსა და საზღვაო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს, გაეცნენ სანაპირო დაცვის შესაძლებლობებს, ასევე ეწვივნენ სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს სადაც, მის საქმიანობას გაეცნენ.

Military – Lebanon Maritime Forces’s Delegation visited the Base of Coast Guard of MIA Border Police and Joint Maritime Operations Centre (JMOC).
The visit is implemented by the coordination of U.S. Export Control and Related Security Assistance (EXBS) Program. The aim of the visit was exchange the best practices and learn working procedures of Georgian Coast Guard.
The guests met the Leadership of Georgian Coast Guard and received the detailed information about the missios, capabilities and goals of Georgian Coast Guard and maritime security related issues. The guests, also, visited JMOC and received the detailed information about the activities of the Centre.