სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობისთვის უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავა
08-06-2023
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "კარწახის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის 2 მოქალაქე - 1997 წელს დაბადებული ჰ.ე. და 1989 წელს დაბადებული ა.თ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთას ცდილობდნენ. ასევე, ჩხრეკის შედეგად, ბრალდებულებს 266 ერთეული ყალბი 50-დოლარიანი კუპიურა აღმოაჩნდათ. ამოღებული თანხის ოდენობამ ჯამში 13 300 აშშ დოლარი შეადგინა.

Border Policemen of MIA Border Police carried out operative – investigative measures, on the protected area of Border Sector “Kartsakhi” of Akhaltsikhe Division of Georgian Border Police and detained 2 citizens of the Republic of Turkey (H. E. Born in 1997; A.T. Born in 1989) for the fact of illegal group crossing of the State Border.
The investigation revealed, that accused persons avoided check point and tried illegal group crossing from Georgia to the direction to the Republic of Turkey. Also, after the searching procedures, it was discovered that accused persons had 266 fake 50 US dollar banknotes. Total amount equaled to 13 300 US dollars.