სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის,  საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის  თანამშრომლებმა,  ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 2 პირი დააკავეს.
უცხო ქვეყნის მოქალაქეები 1969 წელს დაბადებული ა.ა და 1975 წელს დაბადებულ მ.ა.  საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ  მ.ა.-ს მისი მართვის ქვეშ არსებულ სატვირთო ავტომანქანის მისაბმელში მოწყობილი სამალავის მეშვეობით, სასაზღვრო გამტარი პუნქტი „სარფის“ გავლით, საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარზე, მიგრანტის ა.ა.-ს უკანონოდ გადაყვანას შეეცადა. ასევე, სატვირთო ავტომანქანის მისაბმელში სამართალდამცველების მიერ აღმოჩენილია არადეკლარირებული ტვირთი - 2 500 ცალი ელექტროსიგარეტი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344- მუხლის 1-ელი და 19-344 პრიმა მუხლის 1-ელი ნაწილით მიმდინარეობს.

MIA Border Police, Patrol Police Department and Custom Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance, carried out joint operative – investigation measures and detained 2 persons.
The citizens of foreign states (A.A. born in 1969 and M.A. born in 1975) were detained for the fact of attempt of migrant’s illegal crossing on Georgia – Turkey State Border and attempt of illegal crossing of Georgian State Border.
According to the investigation, M.A attempted to smuggle migrant A.A hiding in the truck trailer registered on his name on Georgia-Turkey State Border. In addition to that, law enforcers, on the same trailer detected unregistered 2500 e-cigarettes.
The investigation is ongoing under the article 19-344, Part I and 19-3441, Part I of the Criminal Code of Georgia.