სასაზღვრო პოლიციის უფროსი თურქეთის რესპუბლიკის სამხედრო ატაშეს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ნიკოლოზ შარაძე თურქეთის რესპუბლიკის სამხედრო ატაშეს, პოლკოვნიკ ბურაქ ალთინერის შეხვდა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ თურქეთის რესპუბლიკის სამხედრო ატაშეს მოადგილე საზღვაო საკითხებში, ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტის მრჩეველი, მესამე რანგის კაპიტანი ქენან მალაი და თურქეთის სასაზღვრო პოლიციის მეკავშირე ოფიცერი და სამხედრო ატაშეს მოადგილე, კაპიტანი ადნან ქუთაი იუქსელი.
მხარეებმა ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ მაიორმა ნიკოლოზ შარაძემ სტუმრებს მადლობა გადაუხადა საქართველოს სასაზღვრო პოლიციასა და თურქეთის რესპუბლიკის გენერალურ შტაბს შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის, ასევე, თურქეთის შინაგან საქმეთა სამრჩევლოსთან ჩამოყალიბებული მრავალწლიანი ურთიერთობისთვის, რომელიც მოიცავს, როგორც საქართველოს და თურქეთის რესპუბლიკის სასაზღვრო ქვედანაყოფების ერთობლივ წვრთნებს, აგრეთვე, საპატრულო გემების პერსონალის გაცვლის ღონისძიებებს და საპატრულო გემების ორმხრივ ვიზიტებს, რაც, თავის მხრივ, ხელს უწყობს საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკებს შორის საზღვრის დაცვის მიმართულებით საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას და თანამშრომლობის გაღრმავებას.
მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს, მომავალშიც გააგრძელონ საზღვრის დაცვის კუთხით ნაყოფიერი თანამშრომლობა.

The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze met the Military Attaché, Colonel Burak Altiner.
The Deputy Military Attaché of Türkiye to Georgia/SNGP Maritime Security Advisor, Lieutenant Commander (Navy) Kenan Malay and the Deputy Military Attaché, a Liaison Officer of MIA Border Police, Captain Adnan Kutay Yüksel were attended the meeting.
Bilateral cooperation issues were discussed during the meeting by the parties.
The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze expressed the gratitude regarding the fruitful cooperation between the MIA Border Police of Georgia and the General Staff of the Republic of Türkiye, also regarding longstanding relations with the Advisory office of the Ministry of Interior Affairs of Türkiye. This cooperation includes joint exercises of Border Protection structural units of Georgian and Türkiye, as well as personnel exchange and bilateral visits of vessels. Such activities support enhancing of cooperation and share the best practice of border protection issues between Georgia and Türkiye.
The parties expressed the readiness to continue close cooperation in the field of the border protection in the future.