სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის და სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს ტრენინგი ჩაუტარდათ
03-12-2022
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის კანონაღსრულებისა და საზღვაო უსაფრთხოების სამსახურისა და  სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს 30-მა თანამშრომელმა ტაქტიკურ სიტუაციებში მოქმედების სწავლება გაიარა. ტრენინგი დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს სამხედრო-საზღვაო ძალების წარმომადგენლებმა ჩაატარეს.
სწავლება სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის ფოთის ბაზაზე გაიმართა. ტრენინგის მიზანი იყო დახურულ სივრცეში ბრძოლის ტაქტიკის, სამედიცინო დახმარების, სააბორდაჟო მოქმედებების დაგეგმვა და განხორციელება,  კერძოდ: შენობების გასუფთავება ტაქტიკურ სიტუაციებში, პირველადი სამედიცინო დახმარების გაწევა და დაშავებულის ევაკუაცია, მაღალი რისკის სააბორდაჟო პროცედურების ჩატარება, დაბალ და მაღალ სიმაღლეებზე სპეციალური აღჭურვილობის გამოყენებით ასვლა, მცურავი საშუალებების ჩხრეკა და მისიის აღსრულება.

Training for the Employees of the Law Enforcement and Maritime Security Service of the Coast Guard Department and Rapid Response Main Division of MIA Border Police
03-12-2022
30 employees of the Law Enforcement and Maritime Security Service of the Coast Guard Department and Rapid Response Main Division of the MIA Border Police successfully accomplished three-week training package provided by the UK’s 42 Commando Royal Marines.
The exercise was held at the Poti base of the Coast Guard department of the Border Police of Georgia. The purpose of the training was to plan and implement combat tactics, medical aid, boarding operations in closed space, namely: clearing buildings in tactical situations, providing first aid and evacuating injured persons, conducting high-risk boarding procedures, climbing to low and high altitudes using special equipment, as well as conduct of vessel board, search and seizure procedures.
At the end of the training, the participants were awarded with the training completion certificates.