სასაზღვრო პოლიციამ ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტი გამოავლინა - დაჯარიმდა უცხო ქვეყნის დროშით მცურავი გემი
11-11-2022
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში, ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე, დანიის დროშის ქვეშ მცურავი გემი  (ტანკერი)  "STEN NEPTUN" დააკავეს.
გემის კაპიტნის მიმართ, რომელიც პოლონეთის რესპუბლიკის მოქალაქეა, სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა საქმისწარმოება, ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 114-ე 1-ლი პრიმა მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის "თ" ქვეპუნქტით დაიწყეს.
გემის კაპიტანს ბიუჯეტის სასარგებლოდ დაეკისრა ჯარიმა - 50 000 ლარი. ჯარიმის გადახდის შემდეგ, გემს თავისუფალი ნაოსნობის უფლება მიეცა.

MIA BORDER POLICE REVEALED THE FACT OF THE VIOLATION OF THE NAVIGATION RULES – OIL TANKER UNDER THE FOREIGN FLAG WAS CHARGED
11-11-2022
Oil Tanker “STEN NEPTUN” under the Flag of Denmark was detained by the employees of the Coast Guard Department of the Georgian Border Police for the violation of the rules of Navigation in the Georgian Territorial Waters.
Operative – Investigation Main Division of the Border Police of Georgia started proceeding towards the Captain of the Oil Tanker, the citizen of the Republic of Poland, for the violation of the rules of Navigation, in accordance to the Administrative Code of Georgia, Article 114, Part 1, “T” subparagraph.
The Captain of the Oil Tanker was charged by 50 000 lari, for the benefit of the state budget. After the payment of the fine, the Oil Tanker will be granted by the right of free Navigation.