სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდებით სამი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ჩირუხის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ავღანეთის ისლამური რესპუბლიკის  მოქალაქეები - 1998  წელს დაბადებული ა.ს., 2002 წელს დაბადებული შ.ა. და 1985 წელს დაბადებული ზ.პ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით,  თურქეთის რესპუბლიკიდან ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

MIA BORDER POLICE DETAINED 3 PERSONS FOR ILLEGAL GROUP CROSSING OF THE STATE BORDER
Border Policemen of MIA Border Police carried out the operative – investigation measures, on the protected area of the Border Sector “Chirukhi” of Batumi Division of Georgian Border Police and detained the citizens of the Islamic Republic of Afghanistan (A.S. Born in 1998; Sh.A. Born in 2002 and Z.P. Born in 1985) for the illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that accused persons avoided Check Points and implemented illegal group crossing of Georgian State Border from the Republic of Turkey.