სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა თანამშრომლებს პროფესიული დღე მიულოცა და სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის დააჯილდოვა
17-07-2021
16 ივლისს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დღე აღინიშნება. სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ნიკოლოზ შარაძემ სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორთან, I რანგის კაპიტან რამაზ პაპიძესთან ერთად პირად შემადგენლობას პროფესიული დღე ფოთში, სანაპირო დაცვის ბაზაზე მიულოცა.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა სანაპირო დაცვის 14 წარმომადგენელი სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებებისთვის დააჯილდოვა. მათ შორის, 2 თანამშრომელს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამკერდე ნიშანი "უმწიკვლო სამსახურისათვის" გადაეცა.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს ომში სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული გმირების მემორიალი გვირგვინით შეამკო.

Head of Border Police Congratulated the Coast Guard Personnel on their Professional Day and Awarded them for Exemplary Service
17-07-2021
On July 16, MIA Border Police celebrates Coast Guard Day. The Head of Border Police, Major General Nikoloz Sharadze and the Director of the Coast Guard Department, CAPT Ramaz Papidze congratulated the personnel on their professional day at the Coast Guard base in Poti.
Major General Sharadze awarded 14 Coast Guard personnel for their exemplary service and professional achievements. Two employees also were presented with the badge "For Impeccable Service" of the Ministry of Internal Affairs.
The Head of Border Police and the Director of the Coast Guard Department laid a wreath at the memorial of the heroes who died in the line of duty during the 2008 August war.