შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს, აღმოსავლეთის საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 1 და საქართველოს 1 მოქალაქე - 1998 წელს დაბადებული ბ.ი. და 1993 წელს დაბადებული ნ.ც. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ბ.ი.-მ და ნ.ც.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, ტრაილერში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

The employees of the Operative – Investigative Main Division’s East Investigative Service, as a result of operative – investigative measures, detained 1 person of the foreign country and 1 person of Georgia (B.I. Born in 1998 and N.TS. Born in 1993) for the illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that the accused persons (B.I. and N. TS) avoiding the check point, from the Republic of Türkiye to the direction to Georgia, hiding in the truck, implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.