შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა - ნიკოლოზ შარაძემ სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორთან - რამაზ პაპიძესთან ერთად, 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომში სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპულთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსთან ერთად, გმირების ხსოვნას პატივი მიაგეს უკრაინის სამხედრო-საზღვაო ძალებისა და ფოთის ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა. ღონისძიებას გარდაცვლილთა ოჯახის წევრები დაესწრნენ.
2008 წელს, რუსეთის საოკუპაციო ძალების აგრესიის შედეგად, ფოთის ბაზაზე, საზღვაო ძალების 5 მოსამსახურე დაიღუპა.

The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze and the Director of the Coast Guard Department, CAPT Ramaz Papidze, laid a wreath at the memorial of heroes killed in the line of duty during the 2008 Russo-Georgian War.
Along with the Head of Border Police, the representatives of the Ukrainian Naval Forces and the local self-governance of Poti honoured the memory of fallen heroes. The family members of the deceased also attended the event.
In 2008, as a result of the aggression of the Russian occupation forces, 5 Navy servicemen were killed at the Poti base.