შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, წითელი ხიდის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ „სადახლოსა“ და „ვახტანგისის“ დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე - 1979 წელს დაბადებული ა.ნ., 1993 წელს დაბადებული მ.ნ., 1989 წელს დაბადებული მ.ე. და 2006 წელს დაბადებული მ.ი. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ა.ნ.-მ და მ.ე.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულებმა მ.ნ.-მ და მ.ი.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და შემოვიდნენ საქართველოში.

The employees of MIA Border Police, on the area of the responsibility of the Border Sectors: “Sadakhlo” and “Vakhtangisi” of the Red Bridge Division, as a result of operative – investigative measures detained 4 persons of the foreign countries (A.N. Born in 1979; M.N. Born in 1993; M.E. Born in 1989 and M.I. Born in 2006) for the fact of illegal crossing of the State Border.
The investigation revealed, that accused persons (A.N. and M.E.) avoiding the check point, from the Republic of Armenia to the direction to Georgia implemented illegal crossing of the State Border. Also, the accused persons (M.N. and M.I.) avoiding the check point, from the Republic of Azerbaijan implemented illegal crossing of the State Border and entered Georgia.