შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორების "ვალეს" და „ჭარალის“ დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე - 2004 წელს დაბადებული რ.მ. და საქართველოს მოქალაქე 1986 წელს დაბადებული გ.ბ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთას გულისხმობს.

The employees of MIA Border Police, on the area of responsibility of the Border Sectors: “Vale” and “Charali” of Akhaltksikhe Division, as a result of operative – investigative measures, detained, citizen of foreign country (R.M. Born in 2004) and citizen of Georgia G.B. (Born in 1986) for the fact of illegal crossing of the State Border.
The investigation revealed, that the accused persons, avoiding the check point, from the Republic of Türkiye to the direction to Georgia implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.