შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, დედოფლისწყაროს სამმართველოს სექტორ „საბათლოს“ დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე - 1986 წელს დაბადებული ს.ა და 1997 წელს დაბადებული ვ.ჯ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, აზერბაიჯანიდან საქართველოს მიმართულებით ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად უკანონოდ გადაკვეთას გულისხმობს.

The employees of MIA Border Police, on the area of responsibility of the Border Sector “Sabatlo” of Dedoplistskharo Division, as a result of operative – investigative measures, detained 2 persons of the foreign countries (C.A. Born in 1986 and V.J. Born in 1997) for the fact of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that the accused persons, avoiding the check point, from Azerbaijan to the direction to Georgia, implemented illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies illegal group crossing of the State Border of Georgia.