შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვისა და სანაპირო დაცვის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა ქალაქ ბათუმში, ამერიკული საერთაშორისო სკოლა პროგრესის ინიციატივით, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით განხორციელებულ ღონისძიებაში მიიღეს მონაწილეობა.
ღონისძიების ფარგლებში სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლები სკოლის დაწყებითი კლასის (I-VI) მოსწავლეებს შეხვდნენ და სასაზღვრო პოლიციის შესახებ საინფორმაციო-შემეცნებითი ხასიათის გაკვეთილი ჩაუტარეს.
ბავშვებმა მესაზღვრეებისგან როგორც, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის დაცვასთან დაკავშირებით, ასევე სანაპირო დაცვის როლზე ბევრი საინტერესო ინფორმაცია, სასარგებლო რჩევა და რეკომენდაცია მიიღეს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა მოსწავლეებს ამომწურავი პასუხები გასცეს.

As part of the event the employees of the Border Police met with pupils from the school’s elementary grades (I-VI) and conducted an informative and educational lesson about the Border Police.
The children received a lot of interesting information, useful advice, and recommendations both about the protection of Georgia’s state border and the role of Coast Guard.
The meeting continued in a question-and-answer format, during which the employees of the Border Police discussed all the relevant issues and provided the students with thorough and comprehensive answers.