სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე 5 პირი დააკავა
07-05-2025
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს "გორგაძეთისა" და "სარფის"  სასაზღვრო სექტორების დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ხუთი მოქალაქე - 1991 წელს დაბადებული ა.ფ,  1996 წელს დაბადებული პ.ტ, 1991 წელს დაბადებული ს.ტ, 2002 წელს დაბადებული კ.ჰ. და 1994 წელს დაბადებული ა.ა.  საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით უკანონოდ, ჯგუფურად ცდილობდნენ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარის გადაკვეთას.

The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sectors “Gorgadzeti” and “Sarphi” of Batumi Division detained 5 citizens of foreign countries (A.P. Born in 1991; P.T. Born in 1996; S.T. Born in 1991; K.H. Born in 2002 and A.A. Born in 1994) for the fact of the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed that, accused persons, avoiding the check point, from Georgia to the direction to the Republic of Türkiye, tried illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 19 – 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.