სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა სპეციალური პროფესიული გადამზადების პროგრამა დაასრულეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის 19 თანამშრომელმა, სასაზღვრო პოლიციის სასწავლო ცენტრის სპეციალური პროფესიული გადამზადების პროგრამა - „განწესების წარმმართველი“ დაასრულა. სასწავლო კურსი შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ჩატარდა.
სწავლება მოიცავდა ისეთ საკითხებს, როგორიც არის: სახელმწიფო საზღვრის დადგენის წესი და სასაზღვრო სექტორების მოქმედებათა სტანდარტული პროცედურები, სასაზღვრო პოლიციის ისტორია, სამსახურებრივი დოკუმენტაციის წარმოება, საცეცხლე მომზადება, კვალმაძიებლობა, კავშირგაბმულობა, საინჟინრო მომზადება, საზღვრის დაცვის საშუალებები, ტოპოგრაფია, პირველადი სამედიცინო დახმარება, სასაზღვრო რეჟიმის დაცვა და სალიდერო მომზადება.
პროგრამის დასრულება მესაზღვრეებს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა გოჩა ჯანჯღავამ მიულოცა და შესაბამისი სერთიფიკატები გადასცა.
ტრენინგები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომელთათვის სისტემატურად ტარდება და პროფესიული საქმიანობის ეფექტურად შესრულებას ისახავს მიზნად.

Nineteen employees of the Land Border Protection Department of the MoIA Border Police have completed a special professional retraining program, conducted at the Border Police Training Center. The training program is designed for the personnel serving at the Land Border Protection Department, who are assigned as the patrol tactical leads during the shifts.
The training covered topics such as: the procedure for determining the state border, standard operating procedures (SOP) for border sector activities, the history of the Border Police, official documentation procedures, firearms training, tracking, communications, engineering training, border protection equipment, topography, first aid, border regime enforcement, and leadership.
The successful completion of the program was congratulated by the First Deputy Head of the Border Police, Colonel Gocha Janjgava, who also awarded the participants with certificates of achivments.
These training programs are regularly conducted for MoIA Border Police employees and aim to enhance the effective performance of their professional duties.