შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის” დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის სამი მოქალაქე - 1993 წელს დაბადებული მ.თ, 1989 წელს დაბადებული უ.ა. და 1995 წელს დაბადებული ჰ.თ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
დანაშაული 3-დან 5 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისიწინებს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილითა და 344-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთასა და ჯგუფურად გადმოკვეთას გულისხმობს.

The employees of MIA Border police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division detained 3 citizens of the foreign countries (M.T. Born in 1993; U.A. Born in 1989 and H.T. Born in 1995) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The crime envisages the imprisonment from 3 years up to 5 years.
The investigation revealed, that accused persons avoiding the check point, from the Republic of Turkey to the direction to Georgia implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part I and article 344 Part II, Subparagraph “A”, which implies illegal crossing of the State Border and illegal group crossing of the State Border of Georgia.