შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ჭარალის” დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 2004 წელს დაბადებული ე.გ. და 2001 წელს დაბადებული მ.მ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთას გულისხმობს.

The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Charali” of Akhaltsikhe Division detained 2 persons of the foreign countries (E.G. Born in 2004 and M.M. Born in 2001) for the fact of the illegal, group crossing of the State Border.
The investigation revealed, that accused persons, from the Republic of Türkiye to the direction to Georgia, avoided the check point, implemented illegal, group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, Subparagraph “A” which implies illegal, group crossing of the State Border of Georgia.