სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საზღვაო მონიტორინგის სისტემის ანალიტიკოსის კურსი გაიარეს
08-07-2025
ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის ოფისის (ODC) ორგანიზებით სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ქვედანაყოფების თანამშრომლებმა, საზღვაო მონიტორინგის სისტემა „SeaVision“-ის ანალიტიკოსის კურსი გაიარეს.
კურსი საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრში (JMOC) ამერიკელმა ინსტრუქტორებმა ჩაატარეს.
აღნიშნული კურსი მოიცავდა შემდეგ საკითხებს: საზღვაო ოპერაციები, მონაცემთა ანალიზი, შეფასებები და ოპერატიულ გარემოში ინფორმაციის გავრცელება.
ტრენინგი მიზნად ისახავს ანალიტიკური უნარების გაღრმავებას და SeaVision პლატფორმის ეფექტურ გამოყენებას საქართველოს საზღვაო უსაფრთხოების შესაძლებლობების გასაძლიერებლად.

EMPLOYEES OF THE COAST GUARD DEPARTMENT OF THE BORDER POLICE COMPLETED MARITIME MONITORING SYSTEM ANALYST COURSE
08-07-2025
Employees of the structural units of the Coast Guard Department of the Border Police completed maritime monitoring system “SeaVision” analyst course, which was organized by the Office of Defense Cooperation (ODC) of the United States Embassy.
The course was conducted by the American instructors at the Joint Maritime Operations Center (JMOC).
The course included the following topics: maritime operations, data analysis, assessments, and information dissemination in the operational environment.
The training aims to enhance analytical skills and the effective use of the” SeaVision” platform to strengthen Georgia's Maritime Security Capabilities.