სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ კვეთის ფაქტებზე 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ „ჭარალის“ დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 5 მოქალაქე: 1978 წელს დაბადებული მ. ა., 1972 წელს დაბადებული ა. ო., 1990 წელს დაბადებული ვ. ბ., 1988 წელს დაბადებული უ. ფ. და 1992 წელს დაბადებული ჯ.ო. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთაში დახმარების ფაქტებზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა რომ მ.ა.-მ და ა.ო.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, უკანონოდ, ჯგუფურად, გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
ხოლო, ბრალდებულების ვ.ბ.-ს და უ.ფ.-ს დახმარებით, ჯ.ო.-მ, თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთაში დახმარების ფაქტებზე, სსკ-ის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის ,,ა" ქვეპუნქტით და სსკ-ის 25-344-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

The Employees of MIA Border Police, as a result of operative-investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Charali” of Akhatsikhe Division, detained 5 citizens of foreign countries: (M.A. Born in 1978; A.O. Born in 1972; V.B. Born in 1990; U.P. Born in 1988 and J.O. Born in 1992) for the facts of illegal group crossing of the State Border of Georgia and for the support of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed that, M.A. and A.O. avoiding the check point, from the Republic of Turkey to the direction to Georgia, implemented illegal group crossing of the State Border of Georgia and also, J.O. implemented illegal crossing of the State Border of Georgia with the support of accused persons: V.B and U.P.
The investigation about the facts on the illegal group crossing of the State Border of Georgia and on the support of illegal crossing of the State Border of Georgia, is ongoing under the article 344, Part II, Subparagraph ”A” and 25-344 Article, Part I of the Criminal Code of Georgia.