სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონო კვეთის ფაქტზე უცხო ქვეყნის ხუთი მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ჩირუხის", “გორგაძეთის” და „სარფის“ დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის ხუთი მოქალაქე: 1989 წელს  დაბადებული ო.ო.,  1991 წელს დაბადებული ი.ს., 1986 წელს დაბადებული ჰ.ძ, 1982 წელს დაბადებული ი.ჭ. და 1988 წელს დაბადებული ქ.ბ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
დანაშაული 4-დან 5 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტებზე,  საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის პირველი და 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.