შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 1 და საქართველოს 1 მოქალაქე - 1981 წ. დაბადებული თ.ე და 1986წ. დაბადებული მ.მ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

The Employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility, of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division, detained 1 citizen of foreign country T.E. Born in 1981 and 1 citizen of Georgia M.M. Born in 1986 for the fact of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which implies illegal group crossing of the State Border of Georgia.