სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის  სტუდენტები ესტუმრნენ
05-07-2024
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას, ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის ნავიგაციის ფაკულტეტის სტუდენტები და პროფესორ-მასწავლებლები ესტუმრნენ.
ვიზიტის მიზანს სტუდენტებისთვის სანაპირო დაცვის საქმიანობის მიმართულებებზე ცნობიერების ამაღლება და დასახული ამოცანების შესასრულებლად არსებული შესაძლებლობების შესწავლა წარმოადგენდა.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებმა სანაპირო დაცვის მცურავი საშუალებები მოინახულეს, გაეცნენ ხომალდებსა და კატარღებზე არსებულ ენერგეტიკულ დანადგარებსა და სანავიგაციო სისტემებს.

THE STUDENTS OF BATUMI STATE MARITIME ACADEMY VISITED POTI BASE OF THE COAST GUARD DEPARTMENT OF BORDER POLICE
05-07-2024
The Students of Navigation Faculty and Professors of Batumi State Maritime Academy visited Poti Base of the Coast Guard Department of MIA Border Police.
The aim of the visit was to raise awareness about the field of operations and the activities of the Georgian Coast Guard and toll introducing to the capabilities required to meet the set goals.
In the framework of the visit, the guests visited the vessels where guests were introduced with the navigation systems and auxiliary power system of the ships and boats.