სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის და საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
05-06-2024
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობისა და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ 1969 წელს დაბადებული ი.ე. საკუთარი მართვის ქვეშ არსებულ სატვირთო ავტომანქანის მისაბმელში მოწყობილი სამალავის მეშვეობით, სასაზღვრო გამტარი პუნქტი „კარწახის“ გავლით საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკაში, მიგრანტის, 1997 წელს დაბადებული ს.ი.-ს უკანონოდ გადაყვანას ცდილობდა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით და 19-344-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

MIA BORDER POLICE DETAINED 2 PERSONS FOR ATTEMPTS OF SMUGGLING OF MIGRANT AND ILLEGAL GROUP CROSSING OF STATE BORDER
05-06-2024
The Employees of MIA Border Police, Patrol Police Department and Custom Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance, as a result of the joint operative – investigative measures and investigative activities, detained 2 foreign Citizens for the attempts of smuggling of the migrant and illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed that I. E. born in 1969 was hiding the migrant in his trailer, attempted to avoid the check point “Kartsakhi” and tried to smuggle the migrant (S.I. Born in 1997) from Georgia to the Republic of Turkey.