სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებს სწავლება ჩაუტარდათ
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს  სასაზღვრო პოლიციის სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოსა და სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის  კანონაღსრულებისა და საზღვაო უსაფრთხოების სამსახურების  პირადი შემადგენლობის 24 მოსამსახურეს სწავლება ჩაუტარდათ.
სწავლება სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ბაზაზე  და ასევე, თავდაცვის ძალების დასავლეთ სარდლობის II ქვეითი ბრიგადის სასროლეთზე ჩატარდა.
სასწავლო კურსი მოიცავდა საცეცხლე მომზადებაში პრაქტიკული მეცადინეობებს, ფიზიკურ და ტაქტიკურ მომზადებას, დახურულ სივრცეში ბრძოლის ტექნიკას, დაჭრილთა პირველად  დახმარებას,  ევაკუაციას, სროლის სპეციფიკას და ა.შ.
სწავლება შინაგან  საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციაში სისტემატურად ტარდება და სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლების კვალიფიკაციის ამაღლებასა და უნარ-ჩვევების განვითარებას ისახავს მიზნად.

EXERCISE WAS CONDUCTED FOR THE EMPLOYESS OF BORDER POLICE
The Exercise was conducted for 24 Employees from the Law enforcement and Maritime Security Cervices of the Coast Guard Department and Rapid Response Main Division of MIA Border Police.
The Exercise was conducted at the Coast Guard Base of Border Police and on the Fire Range of II Brigade of the West Command of Defence Forces.
The course included the practical issues of fire preparedness, physical and tactical training, combat techniques in the closed areas, first medical aid, evacuation, specifics of diversified firearm and e.tc.
Similar Exercises are conducted systematically for the employees of MIA Border Police. Raise the qualification and developed the professional skills are the aims of these exercise.