სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ქ. ბათუმში ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 1983 წ. დაბადებული ა.ა. და 2002 წელს დაბადებული ა.ე. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

BORDER POLICE OF GEORGIA DETAINED 2 PERSONS FOR ILLEGAL GROUP CROSSING
The Employees of MIA Border Police carried out operative – investigative measures in Batumi and detained 2 citizens of foreign countries (A.A Born in 1983 and A.E Born in 2002) for illegal, group crossing of Georgian State Border.
The investigation revealed that accused persons avoiding the check point, from the Republic of Turkey hiding in the truck, implemented illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, Subparagraph A of the Criminal Code of Georgia, which means illegal group crossing of the State Border.