შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს (JMOC) საქართველოში აკრედიტებული, სხვადასხვა ქვეყნის თავდაცვის ატაშეები ეწვივნენ. სტუმრებს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა უმასპინძლეს.
ვიზიტი გაცნობითი ხასიათის იყო. თავდაცვის ატაშეებმა ვიზიტი საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის მონახულებით დაიწყეს. შეხვედრაზე დელეგაციის წევრები საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის (JMOC) საქმიანობის მიმართულებებს და პრიორიტეტებს გაეცნენ.
სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის ფოთის ბაზაზე თავდაცვის ატაშეებმა საინჟინრო-სარემონტო ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს. სტუმრებმა სანაპირო დაცვის ამოცანებსა და საზღვაო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებისგან დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.

The Defence Attachés of the various countries accredited in Georgia visited the Coast Guard Department of MIA Border Police and Joint Maritime Operations Centre (JMOC). The leadership of the Coast Guard Department hosted the guests.
The Defence Attachés started the introductory visit from the Joint Maritime Operations Centre. The members of the delegation were introduced with the priorities and activities of JMOC.
On the Coast Guard Base of Mia Border Police, the Defence Attachés visited the engineering and repairing facility. The guests were introduced with the detailed information regarding the aims of the Coast Guard Department and Maritime Security Issues by the Coast Guard Leadership.
During the meeting Attachés and the Representatives of the Coast Guard Department were discussed the aims, activities, achievements and future plans of the Georgian Coast Guard.