სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთისთვის უცხო ქვეყნის 5 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "კირნათის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ლიბიის რესპუბლიკის 5 მოქალაქე: 1993 წელს დაბადებული ა.ა., 1999 წელს დაბადებული ა.ა., 1993 წელს დაბადებული რ.მ., 2004 წელს დაბადებული ა.მ. და 1997 წელს დაბადებული ა.ა. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

Border Policemen of MIA Border Police carried out operative – investigative measures, on the protected area of Border Sector “Kirnati” of Batumi Division of Georgian Border Police and detained 5 citizens of Libya (A.A Born in 1993; A.A Born in 1999; R.M. Born in 1993; A.M. Born in 2004 and A.A. Born in 1997) for the fact of illegal group crossing of the State Border.
The investigation revealed, that accused persons avoided check point and implemented illegal group crossing of Georgian State Border from the Republic of Turkey.