სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა უწყების თანამშრომლებს პროფესიული დღე მიულოცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ნიკოლოზ შარაძემ უწყების თანამშრომლებს მესაზღვრის დღე მიულოცა.
მესაზღვრის  დღესთან დაკავშირებით,  სამსახურებრივი მოვალეობების სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებისთვის,  სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის, სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის, საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს, სპეციალური დანიშნულების ავიაციის დეპარტამენტის, სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს და კინოლოგიის სამმართველოს 96 თანამშრომელი დაჯილდოვდა სხვადასხვა სახის ჯილდოთი, მათ შორის მადლობის სიგელებით, სამკერდე ნიშნით - "უმწიკვლო სამსახურისთვის" და სასაზღვრო პოლიციის  მედლით - '"უმწიკვლო სამსახურისთვის".
გენერალ-მაიორმა ნიკოლოზ შარაძემ პირად შემადგენლობას ერთგული და კეთილსინდისიერი სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა.

The Head of MIA Border Police Congratulated The Employees on Their Professional Day
The Head of MIA Border Police, Major – General Nikoloz Sharadze congratulated the employees of Georgian Border Police with the Professional Day of Border Guard.
Regarding the Border Guard’s Day, 96 employees of the Land Forces Protection Department, Coast Guard Department, Operative – Investigative Main Division, Special Aviation Department, Rapid Response Main Division and Canine Division, were awarded with various rewards, including, the certificate of gratitude, badge of the Ministry of Internal Affairs for “Impeccable Service” and medal of MIA Border Police “Impeccable Service”.
Major – General Nikoloz Sharadze thanked the personnel of Georgian Border Police for the honest and dedicated service.