სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდებით 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ლაგოდეხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ცოდნისკარის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, პაკისტანის ისლამური რესპუბლიკის 5 მოქალაქე - 1989  წელს დაბადებული ს.ა, 2001 წელს დაბადებული ა.ზ., 1979 წელს დაბადებული რ.ი., 1991 დაბადებული ა.მ. და 1971 წელს დაბადებული ჯ.კ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

Border Policemen of MIA Border Police carried out operative – investigation measures, on the protected area of the Border Sector “Tsodniskari” of Lagodekhi Division of Georgian Border Police and detained 5 citizens of the Islamic Republic of Pakistan (C.A. Born in 1989; A.Z. Born in 2001; R.I Born in 1979; A.M Born in 1991 and J.K. Born in 1971) for the illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that accused persons avoided Check Points and implemented illegal group crossing of Georgian State Border from the Republic of Azerbaijan.