სასაზღვრო პოლიცია სასაზღვრო რეჟიმს დაქვემდებარებულ ტერიტორიაზე გამაფრთხილებელი ნიშნების დამონტაჟებასთან დაკავშირებით რეგიონებში საინფორმაციო შეხვედრებს მართავს
24-07-2022
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციამ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის სასაზღვრო ზონასა და სასაზღვრო ზოლში გამაფრთხილებელი ნიშნების მონტაჟი დაიწყო. 2022 წლის პირველი სექტემბრიდან კი საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის სახმელეთო მონაკვეთზე დადგენილი სასაზღვრო რეჟიმის დარღვევისთვის სამართალდამრღვევი პირების მიმართ, ადმინისტრაციული წესით დაჯარიმების მექანიზმები იქნება გამოყენებული.
აღნიშნულთან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიცია რეგიონებში, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრებს მართავს.
შეხვედრების მიზანს გამაფრთხილებელი ნიშნების დანიშნულების, ასევე, სასაზღვრო რეჟიმს დაქვემდებარებულ ტერიტორიასთან მიახლოების ან აღნიშნულ ტერიტორიაზე ყოფნის წესების შესახებ მოსახლეობის ინფორმირება წარმოადგენს.
პირველი საინფორმაციო შეხვედრა ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის მერიის წარმომადგენლებთან გაიმართა. შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს სასაზღვრო ზონასა და ზოლში გამაფრთხილებელი ნიშნების, აგრეთვე, სასაზღვრო რეჟიმს დაქვემდებარებულ ტერიტორიაზე პირთა გადაადგილებისთვის საშვის გაცემის პროცედურებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს.

MIA Border Police organizes informational meetings in the regions on informing about the installation signs in the Border Zones and Border Lines
24-07-2022
The MoIA Border Police organizes meetings with the regional municipalities in regards to the installation of Border signs in the Border Zone and Border Line of the State Borders. From September 1, 2022, administrative fines will be imposed to the offenders for the violations of the border regime on the land border of the State Borders.
In this regard, the Border Police holds informational meetings with representatives of local government in the regions.
The main purpose of the meetings is to inform the population about the border signs in the Border Zone and Border Line, as well as, about the rules for approaching or staying on the territory under the border regime.
The first information meeting was held with the representatives of Lagodekhi municipality. The representatives of the Border Police provided the participants of the meeting with the comprehensive information on the border signs in the Border Zone and Border Line, as well as, the procedures for issuing permits for the movement of visitors in the territory of the border regime.
Similar information meetings will be held, throughout the country, in all the regions near the State Borders.