სასაზღვრო პოლიციის უფროსი ოფიციალური ვიზიტით პოლონეთის რესპუბლიკას ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი - ნიკოლოზ შარაძე და მისი მოადგილე - გიორგი მალანია, ოფიციალური ვიზიტით, პოლონეთის რესპუბლიკას ეწვივნენ და მონაწილეობა მიიღეს ღონისძიებაში - „საზღვრები - 2021“.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ნიკოლოზ შარაძე პოლონეთის საზღვრის დაცვის ხელმძღვანელს - გენერალ-მაიორ ტომაშ პრაგას შეხვდა. შეხვედრას საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის მოადგილე - გიორგი მალანია, პოლონეთში საქართველოს პოლიციის ატაშე - გიორგი გამსახურდია და პოლონეთის საზღვრის დაცვის უწყების საერთაშორისო საქმეთა ბიუროს დირექტორი - პოლკოვნიკი სებასტიან ზაკოვიესკი ესწრებოდნენ.
ნიკოლოზ შარაძემ პოლონელ კოლეგას სასაზღვრო სამსახურის 30 წლის იუბილე მიულოცა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ორი ქვეყნის სასაზღვრო უწყებებს შორის თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
ღონისძიების ფარგლებში, დელეგაციის წევრებმა მოინახულეს პოლონეთის რესპუბლიკის საზღვრის დაცვის ნაბდუშანსკის რეგიონული განყოფილება, დაათვალიერეს ადგილობრივი ინფრასტრუქტურა და სასაზღვრო საქმიანობის საკითხები განიხილეს.
საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის დელეგაცია ქალაქ დეპულტში გამართულ კონფერენციას დაესწრნენ. ღონისძიების მონაწილეებმა საზღვრის მართვის თანამედროვე მეთოდებსა და ახალ გამოწვევებზე ისაუბრეს, ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს და სამომავლო პერსპექტივები და გეგმები დასახეს. ნიკოლოზ შარაძემ და გიორგი მალანიამ ღონისძიების ფარგლებში გამართული გამოფენა დაათვალიერეს, სადაც სხვადასხვა კომპანიის მიერ წარმოდგენილი იყო საზღვრის დაცვის უახლესი ტექნიკა, საფრენი საშუალებები და სხვადასხვა სახის აღჭურვილობა.

HEAD OF MIA BORDER POLICE PAID AN OFFICIAL VISIT TO THE REPUBLIC OF POLAND
The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze, and his Deputy, Giorgi Malania, paid an official visit to the Republic of Poland, where they attended the Eastern Conference and Border Protection Fair BORDERS – 2021.
During the visit, Major General Nikoloz Sharadze met with the Commander-in-Chief of the Polish Border Guard, Major General Tomasz Praga. The Deputy Head of Border Police, Giorgi Malania, the Georgian Police Attaché to Poland, Giorgi Gamsakhurdia, and the Director of International Affairs Bureau of the Polish Border Guard, Colonel Sebastian Zakowiecki, also attended the meeting.
During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between two border agencies and future perspectives. Nikoloz Sharadze congratulated his Polish colleagues on the 30th Anniversary of the Border Guard.
The members of the Georgian delegation also visited the Nadbużański Regional Office of the Polish Border Protection, where they viewed the local infrastructure and discussed border-related topics.
As a part of the visit, the Georgian Border Police delegation attended a conference held in Depułtycze Królewskie. The participants discussed the modern border management methods and current challenges, shared best practices and outlined future perspectives and plans. Nikoloz Sharadze and Giorgi Malania also viewed the exhibition held within the framework of the Fair, where different companies showcased the latest border protection technologies, aircraft and various types of equipment.