სანაპირო დაცვის ხომალდი „დიოსკურია” (P25) უკრაინის დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ აღლუმში მონაწილეობდა
25-08-2021
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის სადარაჯო ხომალდმა „დიოსკურიამ” (P25), უკრაინაში, ქ.ოდესაში, უკრაინის დამოუკიდებლობის 30-ე წლისთავისადმი მიძღვნილ საზღვაო აღლუმში მიიღო მონაწილეობა. ღონისძიებას სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, პირველი რანგის კაპიტანი გიორგი ნაყოფია ესწრებოდა.
საზღვაო აღლუმი უკრაინის სამხედრო-საზღვაო ძალების მეთაურობით ჩატარდა. ღონისძიებაში, ქართველებთან ერთად, უკრაინის, იტალიის, თურქეთის, რუმინეთისა და ბულგარეთის საზღვაო ძალების ხომალდები მონაწილეობდნენ.
აღლუმზე განხორციელდა უკრაინის საზღვაო ავიაციისა და საჰაერო ძალების შესაძლებლობების დემონსტრირება და პარტნიორი ქვეყნების ხომალდების და კატარღების საზეიმო - საჩვენებელი ჩავლა, ასევე გაიმართა უკრაინის სამხედრო-საზღვაო ძალების შეიარაღების და საბრძოლო ტექნიკის გამოფენა.

MIA Border Police Coast Guard patrol boat DIOSKURIA (P25) took part in a naval parade dedicated to the 30th anniversary of Ukraine's independence in Odesa. The Deputy Director of the MIA Border Police Coast Guard Department, CAPT Giorgi Nakopia, also attended the parade.
The naval parade, led by the Ukrainian Navy, was attended by Georgian, Italian, Turkish, Romanian and Bulgarian naval vessels.
The parade showcased the capabilities of the Ukrainian Navy and Air Force, a ceremonial demonstration of partner countries’ ships and boats, and an exhibition of armaments and military equipment of the Ukrainian Navy.