სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის ჯგუფურად უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე - 1996 წელს დაბადებული ს.ს. და 1996 წელს დაბადებული ვ.კ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19,344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობას გულისხმობს.

The employees of MIA Border Police, on the area of the responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division detained 2 persons of the foreign countries (C.C. Born in 1996 and V.K. Born in 1996) for the fact of the attempt of illegal group crossing of the State Border.
The investigation revealed, that the accused persons, avoiding the check point, from Georgia to direction to the Republic of Türkiye, tried illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 19 – 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies, the attempt of illegal group crossing of the State Border.