შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს (JMOC) საქართველოში აკრედიტებული, სხვადასხვა ქვეყნის თავდაცვის ატაშეები ეწვივნენ. სტუმრებს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, I რანგის კაპიტანმა რამაზ პაპიძემ უმასპინძლა.
თავდაცვის ატაშეებმა ვიზიტი საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის მონახულებით დაიწყეს. საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის ხელმძღვანელმა, II რანგის კაპიტანმა შოთა მიროტაძემ სტუმრებს ცენტრის საქმიანობის შესახებ დეტალური ინფრომაცია მიაწოდა.
სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის ფოთის ბაზაზე თავდაცვის ატაშეებმა საინჟინრო-სარემონტო ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს. სტუმრებმა სანაპირო დაცვის ამოცანებსა და საზღვაო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებისგან ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.

Border Police Coast Guard Department hosted the Defence Attachés’ Association in Georgia
The Defence Attachés of different countries accredited to Georgia visited the Poti base of the MIA Border Police Coast Guard Department and the Joint Maritime Operations Centre (JMOC). The Head of the Coast Guard Department, CAP Ramaz Papidze hosted the guests.
The first meeting was held at the Joint Maritime Operations Centre. The Head of the Centre, CAP Shota Mirotadze briefed the Defence Attachés about the JMOC activities.
At the Poti base of the Border Police Coast Guard Department, the Defence Attachés viewed the engineering and repairing infrastructure. The guests also received comprehensive information from the Coast Guard Department leadership on Coast Guard’s objectives and maritime safety issues.