შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა - პოლკოვნიკმა დავით თამაზაშვილმა საქართველოში აშშ-ის თავდაცვის ახლად დანიშნულ ატაშესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე, სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა საქართველოსა და აშშ-ის შორის საზღვრის დაცვის სფეროში არსებულ ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე ისაუბრა და აშშ-ის საელჩოს წარმომადგენლებს სასაზღვრო პოლიციის პრიორიტეტები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
შეხვედრისას მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავებისთვის სრული მზადყოფნა გამოთქვეს. სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ახლად დანიშნულ სამხედრო ატაშეს - პოლკოვნიკ ჯონათან ადამსს საქართველოში წარმატებული საქმიანობა უსურვა.
შეხვედრას სასაზღვრო პოლიციის მოადგილეები - პოლკოვნიკი დავით ბიწკინაშვილი და პოლკოვნიკი გივი გორდაძე, ასევე, სასაზღვრო პოლიციის საერთაშორისო ურთიერთობების სამმართველოს უფროსი - I რანგის კაპიტანი რამაზ პაპიძე, აშშ-ის სამხედრო-საზღვაო ატაშე - ვიცე-პოლკოვნიკი რედ კრისტენსენი და აშშ-ის საელჩოს საზღვაო მრჩეველი - სტივენ ბაუერი ესწრებოდნენ.

Head of the MIA Border Police, Colonel Davit Tamazashvili, held an introductory meeting with the newly appointed U.S. Defense Attaché to Georgia.
During the meeting, the Head of the Border Police highlighted the fruitful cooperation between Georgia and the United States in the field of Border Protection and briefed the U.S. Embassy representatives on the Border Police’s priorities and future plans.
Both sides expressed their readiness to further deepen cooperation. Colonel Tamazashvili wished the newly appointed Defense Attaché, Colonel Jonathan Adams, success in his work in Georgia.
The meeting was also attended by Deputy Heads of the Border Police, Colonel Davit Bitskinashvili and Colonel Givi Gordadze; Head of the International Relations Division of the Border Police, Captain (Navy) Ramaz Papidze; U.S. Marine Attaché, Lieutenant Colonel Rhet W. Christensen; and the Maritime Adviser of the U.S. Embassy in Georgia, Stephen Bower.