საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ოპერაციების მართვის მთავარი სამმართველოს კანონაღსრულებისა და საზღვაო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომელმა ირაკლი თოშხუამ, თურქეთის რესპუბლიკაში, "ზღვაზე არალეგალურ მიგრაციასთან ბრძოლის სწავლებაში" მიიღო მონაწილეობა.
თურქეთის რესპუბლიკის სანაპირო დაცვის სარდლობის მიერ ორგანიზებული სწავლება, მიზნად ისახავდა ზღვაზე არალეგალურ მიგრაციასთან ბრძოლისა და კანონაღსრულებითი საქმიანობის უნარ-ჩვევების გაუმჯობესებას. კურსის მსვლელობისას განხილული იყო ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორებიცაა: არალეგალური მიგრაციის სახეები და მარშრუტები. ასევე, ზღვაზე არალეგალური მიგრაციის საშუალებები და სხვა.
კურსის დასრულების შემდეგ, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელს შესაბამისი სერთიფიკატი გადაეცა.

Representative of the Law Enforcement and Maritime Security Service of the Operations Management Main Division of the Coast Guard Department of the Georgian Border Police, Irakli Toshkhua, participated in the “Training of Combating Illegal Migration at Sea” in the Republic of Türkiye.
The training, organized by the Coast Guard Command of the Republic of Türkiye aimed to improve the skills of combating illegal migration at sea and law enforcement activities. During the course, important issues such as: types and routes of illegal migration, as well as means of illegal migration at sea and etc. were discussed.
After completing the course, the employee of the Coast Guard Department of the Georgian Border Police was awarded a corresponding certificate.