შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ „კირნათისა“ და „სარფის“ დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე - 1991 წელს დაბადებული ქ.ჰ. და 1997 წელს დაბადებული ფ.ა. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ქ.ჰ-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულმა ფ.ა.-მ სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და შემოვიდა საქართველოში.

The employees of MIA Border Police, on the area of responsibility of the Border Sectors: “Kirnati” and “Sarphi” of Batumi Division, as a result of operative – investigative measures, detained 2 persons of the foreign countries: (Q.H. Born in 1991 and P.A. Born in 1997) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The crimes envisages the imprisonment up to 5 years.
The investigation revealed, that accused person (Q.H) avoiding the check point from the Republic of Türkiye to the direction to Georgia implemented illegal crossing of the State Border of Georgia. Also, the accused person (P.A) hiding in the truck, implemented illegal crossing of the State Border and entered Georgia.