სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სხვადასხვა სექტორის  დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე - 1985 წელს დაბადებული უ.ო,  1998 წელს დაბადებული ბ.ბ. 1999 წელს დაბადებული მ.კ.  და 1996 წელს დაბადებული მ.ა. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა ბ.ბ-მ და მ.კ.-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულებმა უ.ო-მ და მ.ა.-მ  სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

BORDER POLICE DETAINED 4 PERSONS FOR THE FACT OF ILLEGAL CROSSING OF THE STATE BORDER
The employees of MIA Border Police, as result of the operative-investigative activities, carried out on the various sectors of Batumi Division, detained 4 foreign citizens (U.O. born in 1985, B.B. born in 1998, M.K. born in 1999, and M.A. born in 1996) for illegally crossing of the Georgian State Border.
The crime is punishable up to 5 years of imprisonment.
The investigation revealed that the defendants B.B. and M.K. illegally crossed Georgian State Border from the Republic of Turkey to Georgia, avoiding the border checkpoint, while the defendants U.O. and M.A. illegally crossed the Georgian State Border by hiding in a truck.
The investigation is ongoing under Article 344, Part I of the Criminal Code of Georgia, which refers to illegal crossing of the Georgian State Border.