შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე - 1994 წელს დაბადებული მ.ე. და 1976 წელს დაბადებული ო.თ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ო.თ-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით , უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულმა მ.ე-მ სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of Batumi Division, detained 2 persons (M.E. Born in 1994 and O.T. Born in 1976) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed that accused person (O.T) avoiding the check point from the Republic of Turkey to the direction to Georgia, implemented illegal crossing of the State Border of Georgia. Also, the accused person (M.E.), hiding in the truck, implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.