შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე - 1997 წელს დაბადებული ბ.მ, 2003 წელს დაბადებული ი.ი. და 1996 წელს დაბადებული ი.ს. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ი.ი-მ სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულმა ბ.მ-მ და ი.ს.-მ სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

The employees of MIA Border Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of Border Sector “Sarphi” of Batumi Division, detained 3 citizens of foreign countries ( B.M. Born in 1997; I.I. Born in 2003; I.C. Born in 1996) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that the accused person (I.I.) avoiding the check point, from the Republic of Turkey to the direction to Georgia, implemented illegal crossing of the State Border of Georgia. The accused persons (B.M. and I.C) hiding in the truck, implemented illegal group crossing of the State Border of Georgia.