შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ჭარალისა" და „ვალეს“ დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე - 1993 წელს დაბადებული მ.ა, 1997 წელს დაბადებული მ.ა, 1985 წელს დაბადებული ა.თ. და 1984 წელს დაბადებული ბ.გ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტების გვერდის ავლით, საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით ჯგუფურად, უკანონოდ ცდილობდნენ გადაეკვეთათ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.

The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sectors “Charali” and “Vale” of Akhaltsikhe Division detained 4 citizens of foreign countries (M.A. Born in 1993; M.A. Born in 1997; A.T. Born in 1985 and B.G. Born in 1984) for the fact of the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed that, accused persons, avoiding the check point, from Georgia to the direction to the Republic of Türkiye tried illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing the article 19 – 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.