შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის” დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე: 2002 წელს დაბადებული ა.ე. 2003 წელს დაბადებული ს.ა. და 1981 წელს დაბადებული ი.ჰ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა თურქეთის რესპუბლიკიდან, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

BORDER POLICE DETAINED 3 PERSONS OF FOREIGN COUNTRIES FOR THE FACT OF ILLEGAL CROSSING OF THE BORDER
11-04-2025
The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division detained 3 persons of foreign countries (A.E. Born in 2002; S.A. Born in 2003 and E.H. Born in 1981) for the fact of illegal group crossing of the State Border.
The investigating revealed, that accused persons, from the Republic of Türkiye, implemented illegal group crossing of State Border of Georgia – Türkiye.