შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში, ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე, მონღოლეთის დროშის ქვეშ მცურავი მშრალტვირთმზიდი გემი ,, HASKAL’’ დააკავეს.
გემის კაპიტნის მიმართ, რომელიც აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქეა, სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა საქმისწარმოება ნაოსნობის წესების დარღვევის ფაქტზე დაიწყეს, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 114-ე 1-ლი მუხლის 1-ლი ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით.
გემის კაპიტანს ბიუჯეტის სასარგებლოდ დაეკისრა ჯარიმა - 10 000 ლარი. ჯარიმის გადახდის შემდეგ, გემს თავისუფალი ნაოსნობის უფლება მიეცა.

The Employees of the Coast Guard Department of MIA Border Police, in the Georgian Territorial Waters, detained the cargo “HASKAL”, under the flag of Mongolia, for the violation of the rules of the Navigation.
Against the Captain of the vessel, who is the Citizen of the Republic of Azerbaijan, the employees of operative – investigation Main Division started proceeding for the fact of the violation of the rules of the Navigation in accordance to the Administrative Code of Georgia, article 1141, Part I, Subparagraph “D”.
The Captain of the Vessel was charged by 10 000 Lari. After the payment of the fine, the Vessel will be granted the right of free navigation.