სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ნიკოლოზ შარაძემ თურქეთის შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა
09-11-2024
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, ნიკოლოზ შარაძე, თურქეთის რესპუბლიკის საელჩოს შინაგან საქმეთა საკითხების მრჩეველს, ნეჯმეთინ თეთიქს და უსაფრთხოების საკითხების მრჩეველს, ჰაქან ბეჯელს შეხვდა.
ნიკოლოზ შარაძემ თურქეთის რესპუბლიკის საელჩოს შინაგან საქმეთა საკითხების მრჩეველს და უსაფრთხოების საკითხების მრჩეველს ახალ პოზიციაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა უწყებებს შორის არსებული და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს. აღინიშნა, თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სანაპირო დაცვის სარდლობის მიერ საქართველოს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტისათვის სხვადასხვა სფეროში აღმოჩენილი მხარდაჭერა და დახმარება.
შეხვედრაზე, სასაზღვრო პოლიციის ხელმძღვანელმა ნიკოლოზ შარაძემ სტუმრებს გაწეული დახმარებისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრას, ასევე ესწრებოდა სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, რამაზ პაპიძე და თურქეთის რესპუბლიკის საელჩოს მესამე მდივანი, ბორან ქოჩბოღანი.
მხარეებმა, იმედი გამოთქვეს, რომ ორი ქვეყნის უწყებებს შორის არსებული წარმატებული ურთიერთობები და თანამშრომლობა სამომავლოდ კიდევ უფრო გაღრმავდება.

THE HEAD OF BORDER POLICE HELD AN INTRODUCTORY MEETING WITH THE REPRESENTATIVES OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS OF THE REPUBLIC OF TÜRKIYE
Head of the MIA Border Police, Nikoloz Sharadze met the Advisor in Internal Affairs of the Embassy of the Republic of Türkiye Colonel Necmettin Tetik and the Security Advisor of the Embassy of the Republic of Türkiye Colonel Hakan Becel.
Nikoloz Sharadze congratulated the Advisor in internal Affairs and the Security Advisor of the Embassy of the Republic of Türkiye on their appointment to their new positions and wished them success in their professional activities.
During the introductory meeting the sides adressed the ongoing and future cooperation matters between the agencies. The support provided by the Coast Guard Command of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Türkiye to the Georgian Coast Department was emphasized during the meeting.
The Head of the Border Police of Georgia, Nikoloz Sharadze, conveyed gratitude to the guests for their support and assistance.
The meeting was also attended by the Director of the Coast Guard Departament of Georgia, Ramaz Papidze and the Third Secretary of the Embassy of the Republic of Türkiye Boran Koçboğan.
The sides expressed their preparedness for the further enhancement of the current successful cooperation between the agencies of the two countries.