შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ოთხი მოქალაქე - 1997 წელს დაბადებული ს.ქ. 1997 წელს დაბადებული ბ.ქ. 1997 წელს დაბადებული ჰ.ჩ. და 2001 წელს დაბადებული ფ.ჩ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა,
თურქეთის რესპუბლიკიდან, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფ. სარფში მდებარე სასაზღვრო გამტარ პუნქტ ,,სარფში" საპასპორტო კონტროლის გვერდის ავლით, სატვირთო ავტომანქანაში დამალვის გზით, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 2-ე ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად უკანონოდ გადმოკვეთას გულისხმობს.

BORDER POLICE DETAINED 4 PERSONS FOR THE ILLEGAL GROUP CROSSING OF THE STATE BORDER
The employees of MIA Border Police, as a result of operative- investigative measures, detained 4 persons of the foreign countries (C.K. Born in 1997; B.K.Born in 1997; H.CH. Born in 1997 and P.CH. Born in 2001) for the fact of the illegal, group crossing of the State Border.
The investigation revealed, that acussed persons, from the Republic of Turkey, avoided the check point in Sarphi of Khelvachauri Municipality, hiding in the truck, implemented illegal, group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, Subparagraph "A", which implies illegal group crossing of the State Border of Georgia.