სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფისა" და სექტორ „ხიხაძირის“ დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 1989 წ. დაბადებული ბ.ქ და 1965 წ. დაბადებული ე.ა. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
დანაშაული ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით სამიდან ხუთ წლამდე.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ელი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთას გულისხმობს.

BORDER POLICE DETAINED 2 PERSONS FOR THE FACT OF ILLEGAL GROUP CROSSING OF THE BORDER
The Employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sectors “Sarphi” and “Kikhadziri” of Batumi Division, detained 2 persons of the foreign countries (B.K. Born in 1989 and E.A. Born in 1965) for the fact of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part I, of the Criminal Code of Georgia, which implies illegal group crossing of the State Border of Georgia.